NIE TYLKO UŚMIECH – STOMATOLOGIA ESTETYCZNA KRAKÓW

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej potrafią zmienić nie tylko uśmiech, ale nawet całe życie. Dzięki korekcie zębów zmienia się nie tylko wygląd, ale również nastrój moich Pacjentów, co sprawia, że są bardziej pewni siebie i częściej się uśmiechają. Wszystkie działania z zakresu stomatologii estetycznej mają za zadanie upiększyć wygląd oraz polepszyć komfort życia moich podopiecznych. Dzięki rozwojowi nowych technologii i poszerzaniu wiedzy stomatologicznej powstał szereg zabiegów z zakresu tej dziedziny.

Dzięki korekcie zębów zmienia się nie tylko wygląd, ale również nastrój moich Pacjentów, co sprawia, że są bardziej pewni siebie i częściej się uśmiechają.

ZABIEGI Z ZAKRESU STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ W KRAKOWIE

LICÓWKI

Wizualna poprawa uzębienia może wiązać się ze zmianą koloru, kształtu lub ustawienia zębów. W takich kwestiach świetnie sprawdzają się tzw. licówki. Są to niewielkiej grubości płytki porcelanowe przytwierdzane do przedniej powierzchni zęba w  celu dokonanie drobnej korekty ustawienia zębów i poprawy ich estetyki.

Każdy pacjent przechodzi indywidualne badanie zgryzu, które pozwala dobrać odpowiedni rodzaj licówki. Wybierając jej tradycyjną formę, zwiększamy objętość zęba, dlatego konieczne jest jego oszlifowanie – wyjątkiem są jedynie zęby cofnięte. Obecnie na rynku istnieją już licówki addytowe napalane na folii platynowej, które nie wymagają oszlifowania – niekiedy konieczne jest tylko polerowanie zęba. Podstawową zaletą licówek jest to, że nie osłabiają one struktury zęba, gdyż szlifowanie odbywa się jedynie w obrębie szkliwa. W zależności od kondycji zęba stosuje się licówki z mniej lub bardziej kryjącego materiału.

KORONY

Do korekty bardziej zniszczonego zęba polecam zastosowanie korony. Wkłady koronowe służą do odbudowy ubytków korony – głównie – zębów bocznych. Wykonywane są z materiałów kompozytowych, porcelany, stopów metali nieszlachetnych oraz szlachetnych, a także z połączenia kilku materiałów, np. porcelany i złota. Korony są doskonałą imitacją naturalnego zęba.

MOSTY PROTETYCZNE

W momencie, gdy w łuku szczękowym dojdzie do przerwania ciągłości i zabraknie jednego zęba, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie mostu protetycznego. Jest on nakładany na dwa zdrowe zęby znajdujące się po obu stronach powstałej luki i stanowi doskonałe, i najpopularniejsze rozwiązanie w przypadku braku jednego zęba. Obecnie stosuje się mosty ceramiczne, pełnoceramiczne, kompozytowe lub akrylowe.

IMPLANTY

Zabieg, który daje niesamowite rezultaty w korekcie zębów to wstawianie implantów. Jest on kosztowny, ale przede wszystkim najbardziej profesjonalny, a wszczepy doskonale imitują naturalnego zęba. Wskazaniem do zastosowania tej metody jest potrzeba uzupełnienia pojedynczych bądź większych braków w uzębieniu.

Przed rozpoczęciem leczenia konieczna jest sanacja jamy ustnej, czyli wyleczenie wszystkich ubytków oraz stanów zapalnych. Wszczepienie implantu ma na celu wykonanie estetycznego zamiennika zęba, utrzymanie prawidłowego zgryzu, umożliwienie późniejszego zamocowania korony, odtworzenie funkcji i kształtu łuków zębowych, jak również zahamowanie przesuwania się zębów sąsiadujących z powstałą luką.

LIKWIDACJA DIASTEMY

U niektórych pacjentów pojawia się problem diastemy. Jest to bardzo dobrze widoczna przerwa między górnymi jedynkami. Niekiedy towarzyszy ludziom od dzieciństwa, ale bywa też tak, że pojawi się znienacka, co stanowi niepokojącą zmianę.

Może być wywołana wadą ortodontyczną, brakiem siekaczy bocznych, nieprawidłowo małymi rozmiarami zębów, obecnością zęba nadliczbowego, obecnością nisko przyczepionego i rozbudowanego wędzidełka wargi górnej, jak również wcześniej przebytego urazu, w wyniku którego nastąpiło przemieszczenie jednego lub obu siekaczy. Diastemę można usunąć na kilka sposobów.

Najpopularniejszym i zarówno najtańszym jest uzupełnienie luki estetycznym materiałem kompozytowym, który przytwierdza się w taki sposób, żeby imitował naturalny ząb. Rozłożenie materiału musi być równomierne na powierzchniach obu zębów, aby nie było widać różnicy. Ta metoda pozostawia nienaruszoną strukturę zęba, ale nie zawsze daje w pełni estetyczny rezultat.

Innym sposobem jest zastosowanie licówki. W tym przypadku konieczne jest już zeszlifowanie wierzchniej warstwy zęba w celu zrobienia miejsca na jej umieszczenie. Innym rozwiązaniem jest również korona protetyczna, ale jej zastosowanie pociąga za sobą dużą ingerencję w strukturę zęba. Nie jest to najlepsze wyjście ze względu na szybkie zużywanie się korony i konieczność jej wymiany po niedługim czasie. Najlepsza okazuje się terapia ortodontyczna. Co prawda, leczenie trwa znacznie dłużej od reszty metod, ale jest najbezpieczniejsze, a ponadto daje zamierzone oraz trwałe rezultaty.

Równe i kształtne zęby to podstawa pięknego uśmiechu. Jednak żeby był on idealny, powinien być także śnieżnobiały i olśniewający. Mogą w tym pomóc zabiegi higienizacyjne i wybielanie.

HIGIENIZACJA

Pacjentom chcącym poprawić barwę zębów polecam zabiegi takie jak skaling, piaskowanie czy polerowanie. Skaling pomaga usunąć złogi kamienia nazębnego. Można go wykonać za pomocą ręcznych bądź mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Skaler generuje drgania z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę.

Przyłożenie jego drgającej końcówki do powierzchni zęba powoduje rozbijanie kamienia, dzięki czemu można go z łatwością usunąć wypłukując wodą. W efekcie  możemy pozbyć się niechcianych nalotów i przebarwień. Z kolei piaskowanie to zabieg usuwania osadów, przebarwień i drobin kamienia nazębnego, za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. piaskarki, i odpowiednio dobranych środków chemicznych.

Najczęściej wykonywane jest u osób mających problem z osadem nazębnym. Zaleca się je również, jako zabieg uzupełniający po skalingu. Przebarwienia usuwa się strumieniem wody o odpowiednim ciśnieniu wspomaganym specjalnymi substancjami oczyszczającymi, tj. wodorowęglan sodu. Dla lepszego i trwalszego efektu po wykonaniu piaskowania nakłada się na zęby tzw. płynne szkliwo, które remineralizuje naturalne szkliwo.

Z kolei polerowanie wykonywane jest za pomocą specjalnych szczotek wprowadzanych w ruch wysokoobrotowy bądź pasków ściernych oraz specjalnej pasty polerskiej, której ziarnistość jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Temu zabiegowi poddaje się zęby po skalingu lub piaskowaniu.

WYBIELANIE

Najlepszym sposobem na poprawę koloru zębów jest wybielanie. Obecnie istnieją dwa sposoby wybielania zębów żywych. Pierwszym z nich jest jednowizytowe wybielanie silniejszym i droższym środkiem z użyciem lub bez użycia lampy do wybielania – dzięki temu efekty widoczne są od razu. Moim Pacjentom oferuję natychmiastowe wybielanie przy zastosowaniu lampy Philips Zoom.

System, na jakim bazuje to urządzenie, jest obecnie najbardziej skutecznym na świecie. W ciągu jednej wizyty zęby mogą zostać wybielone nawet o 8 odcieni, a całkowity czas jednego zabiegu to 60 minut. Jest to bardzo efektywna i ekskluzywna metoda, ale również kosztowna, dlatego istnieje także druga możliwość, polegająca na stosowaniu przez okres 2 tygodni specjalnego żelu wybielającego. Jest ona mniej komfortowa dla pacjenta, ale równie skuteczna.

Zabiegi stomatologii estetycznej Kraków bazują na innowacyjnych technologiach, co pozwala osiągnąć odpowiednie rezultaty. Jako stomatolog z doświadczeniem, doskonale rozumiem potrzeby moich Pacjentów i zależy mi na tym, aby w życiu każdego z Nich  było dużo pięknego, zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu, nie tylko od święta, ale również na co dzień.

Konsultacje

Masz pytania?

Umów się

na konsultacje

medyczną

LUB NAPISZ: