Wybrałem Stomatologia Tomaszewska bo imponuje mi profesjonalne podejście. Zawsze miałem problem z dentystą gdyż nie czułem się tam komfortowo, a tutaj jest zawsze pozytywna atmosfera, dobra energia i w ogóle tu się już nie boje dentysty 😁

Zwycięzca 9 edycji Top Model Polska o naszym gabinecie

Nie wyobrażam sobie leczenia kanałowego u innego lekarza aniżeli p.dr. Iwonę! Pełen profesjonalizm, wiedza i i to coś, co sprawia, że pacjent czuje się przy lekarzu bezpiecznie:)Bardzo, bardzo polecam!!!

Pani dr uratowała mojego zęba, który jak myślałam nadaje się tylko do usunięcia. Leczenie było przeprowadzone bardzo profesjonalnie i choć nie obyło się bez bólu - spokój i bardzo miłe nastawienie Pani Iwony sprawiało, że czułam sie naprawde dobrze. Polecam!

Najlepsza klinika stomatologiczna. Pani doktor Tomaszewska to świetny specjalista. Uratowała moje zęby i dzięki niej mam teraz piękny uśmiech. Gorąco polecam!

Do Pani dr Tomaszewskiej trafiłam parę lat temu i od tamtej pory niezmiennie wracam, gdyż po różnych "przygodach" z zębami w innych miejscach w końcu znalazłam takie, do którego mam pełne zaufanie. Zawsze jestem informowana o leczeniu, jego przebiegu i skutkach i do tej pory wszystko przebiegało bardzo dobrze! 🙂 Świetne podejście do pacjenta i poczucie dobrej opieki, na pewno nie zmienię gabinetu.

Deveoper

Do Pani dr Tomaszewskiej wracam regularnie. Atmosfera gabinetu bardzo profesjonalna, ale i miła. Nawet najbardziej przestraszonego pacjenta potrafi uspokoić

Leczenie zachowawcze

Zdrowy i olśniewający uśmiech nie musi być kojarzony jedynie z reklam. Powinien on odgrywać główną rolę w codziennym życiu każdego człowieka – bo kto z nas nie chciałby pochwalić się naturalnie białymi i kształtnymi zębami?

Dla mnie, jako stomatologa, bardzo ważne jest, aby moi pacjenci byli w pełni zadowoleni ze swojego wyglądu, gdyż sama jestem świadoma, jaki ma to wpływ na nasze samopoczucie. Wykonując procedury z obszaru stomatologii zachowawczej, kładę nacisk nie tylko na leczenie powstałych już ubytków, ale przede wszystkim na profilaktykę. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zabiegi stają się coraz bardziej komfortowe i przede wszystkim skuteczne.

Idealnie jest uśmiechać się tak często, jak to możliwe. Ta metoda nigdy nie zawodzi, a dodatkowo jest kluczem do zachowania pewności siebie.

LECZENIE ZACHOWAWCZE W STOMATOLOGIA TOMASZEWSKA:

  • leczenie próchnicy;
  • opatrunek leczniczy w zębie stałym;
  • wypełnienie ubytku w zębie stałym materiałem kompozytowym;
  • odbudowę złamanego zęba za pomocą wkładów z włókna szklanego;
  • licówkę kompozytową;
  • abrazję powietrzną;
  • likwidację diastemy.

Problem próchnicy zębów jest powszechny – obecnie dotyka ponad 90% osób dorosłych w Polsce. Cierpią na nią jednak nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i młodzież. Najczęściej powstawanie próchnicy jest wynikiem nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Co więcej, na jej rozwój duży wpływ ma nasza dieta – spożywane tłuszcze, białka, ale przede wszystkim słodycze. Bakterie, które rozkładają cukry w naszej jamie ustnej, tworzą miękki, szczelnie przylegający do powierzchni zęba nalot w kolorze żółtym – określany mianem płytki nazębnej. Gdy szkliwo zęba staje się porowate, a na jego powierzchni pojawi się biała matowa plama, świadczy to o początkach próchnicy. Jeśli szybko zareagujemy i udamy się do stomatologa, istnieje duża szansa, że proces ten uda się zatrzymać bez konieczności borowania.

Warto także zaznaczyć, że zlekceważenie ubytku próchnicowego może doprowadzić do zaatakowania miazgi zęba przez bakterie. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie leczenia kanałowego, polegającego na usunięciu miazgi, wyczyszczeniu kanału, założeniu specjalnej pasty stomatologicznej i wprowadzeniu plomby.

Metodą leczenia próchnicy początkowej jest remineralizacja. Na niewielkie odwapnienia, po wcześniejszym oczyszczeniu tego miejsca, nakłada się związek fluoru w postaci żelu lub lakieru. Ma to na celu zregenerowanie uszkodzonego miejsca. Dla lepszej skuteczności zabieg ten należy powtarzać.

Najczęstszym sposobem walki z próchnicą jest powszechnie znane plombowanie. Usuwa się wówczas fragmenty chorej zębiny – zazwyczaj za pomocą wiertła – a po oczyszczeniu ubytku zakłada się odpowiedni materiał lakujący, potocznie nazywany plombą.

Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne plomby wykonane z materiałów nieuczulających i obojętnych chemicznie. Najpopularniejsze do tej pory są wypełnienia kompozytowe światło- i chemoutwardzalne. Okres ich wytrzymałości to nawet 10 lat. Idealnie dopasowują się do szkliwa. Wypełnia się nimi ubytki, ale również uzupełnia ukruszone fragmenty zęba. Precyzja i łatwość w doborze odcienia sprawiają, że plomby idealnie nadają się do naprawy zębów przednich.

Do wypełniania ubytków w zębach stałych coraz częściej wykorzystuje się najwyższej klasy materiał kompozytowy o nazwie Filtek Ultimate. Preparat ten pozwala osiągnąć doskonały efekt estetyczny, a fakt, że utwardza się go światłem, daje gwarancję jego wytrzymałości i odporności na urazy mechaniczne. Szeroka gama dostępnych odcieni pozwala dobrać dla pacjenta odpowiedni kolor wypełnienia. Moim pacjentom polecam również kosmetycznie niewidoczne wypełnienie Enamel Micerium, które nie pozostawia odcieni szarości i granic przejścia.

Wypełnienia kompozytowe stosuje się przy utracie jednej powierzchni zęba. Zaś przy braku dwóch lub kilku wzmacniamy korony wkładami z włókien szklanych. Najczęściej takie problemy pojawiają się po leczeniu kanałowym, które osłabia zęba.

Warto wspomnieć, że najdłuższe zastosowanie w stomatologii ma wypełnienie amalgamatem. Obecnie stosuje się go coraz rzadziej ze względu na jego ciemną barwę. Zazwyczaj wybiera się go do leczenia zębów trzonowych. Dużą zaletą amalgamatu jest wytrzymałość i długotrwałe działanie bakteriobójcze, a przy tym szybkość jego wykonania.

 
 
 
 

Komfort moich pacjentów i zaufanie do mnie, jako lekarza, jest moim zawodowym priorytetem, dlatego też staram się, aby metody leczenia zachowawczego były zawsze zindywidualizowane. Łączę moją wiedzę, doświadczenie i nowe technologie tak, aby każda Państwa wizyta w moim gabinecie mogła zakończyć się pięknym, naturalnie białym i zdrowym uśmiechem, zaś każda następna była tylko wizytą kontrolną.

Zabieg zamykania diastemy ostatnio cieszy się sporą popularnością. Polega on na usunięciu przerwy występującej pomiędzy górnymi jedynkami.

 

POJAWIENIE SIĘ TAKIEGO SCHORZENIA MA KILKA PRZYCZYN, TJ.:

  • brak siekaczy bocznych;
  • obecność zęba nadliczbowego;
  • przemieszczenie się siekaczy na skutek wcześniejszego urazu;
  • nieprawidłowości w budowie wędzidła wargi górnej.

Niektórzy, jak np. Madonna czy Vanessa Paradis, uważają diastemę za swój atut. Jednak wielu pacjentów odwiedzających mój gabinet, u których to schorzenie pojawiło się nagle, pyta o przyczyny jego powstania i o skutki jakie może wywołać. W takim przypadku może to być początek choroby przyzębia lub nawet rozwój zmiany nowotworowej, dlatego uczulam ich, aby nie bagatelizowali zaistniałej sytuacji.

 
 
 
 

Komfort moich pacjentów i zaufanie do mnie, jako lekarza, jest moim zawodowym priorytetem, dlatego też staram się, aby metody leczenia zachowawczego były zawsze zindywidualizowane. Łączę moją wiedzę, doświadczenie i nowe technologie tak, aby każda Państwa wizyta w moim gabinecie mogła zakończyć się pięknym, naturalnie białym i zdrowym uśmiechem, zaś każda następna była tylko wizytą kontrolną.

W celu poprawienia koloru i kształtu zębów stosuje się cienkie uzupełnienie protetyczne, czyli tzw. licówkę. Wykonuje się ją z mniej lub bardziej kryjącego materiału, np. z porcelany skaleniowej czy dwukrzemianu litu. Przede wszystkim jest to zabieg, który nie niszczy struktur zęba, a poprawia jego wygląd. Niewielka warstwa ceramiczna przytwierdzana do przedniej powierzchni zęba maskuje wszelkie niedoskonałości.

 
 
 
 

Komfort moich pacjentów i zaufanie do mnie, jako lekarza, jest moim zawodowym priorytetem, dlatego też staram się, aby metody leczenia zachowawczego były zawsze zindywidualizowane. Łączę moją wiedzę, doświadczenie i nowe technologie tak, aby każda Państwa wizyta w moim gabinecie mogła zakończyć się pięknym, naturalnie białym i zdrowym uśmiechem, zaś każda następna była tylko wizytą kontrolną.

Jedną z nowoczesnych i przyjaznych terapii jest abrazja powietrzna. To idealna metoda, dzięki której można uniknąć bólu i stresu u pacjenta – praktycznie w ponad 90% przypadków nie stosuje się znieczulenia. Jest to idealna alternatywa do tradycyjnego leczenia ubytków za pomocą wierteł. Rozwój technologii sprawił, że od połowy lat 80. ubiegłego wieku, abrazja powietrzna stała się powszechnie stosowanym zabiegiem. Polega ona na bezbolesnej eliminacji próchnicy i naprawie uszkodzonego zęba przy wykorzystaniu strumienia powietrza z dodatkiem ścierniwa – tlenek glinu o różnej wielkości ziaren – wprowadzanego pod odpowiednim ciśnieniem do ubytku.

 

TAKĄ TECHNIKĘ LECZENIA ZALECAM W KILKU PRZYPADKACH, M.IN.:

  • przy próchnicy każdego typu i klasy;
  • lecząc ubytki pochodzenia niepróchnicowego;
  • podczas opracowywania ubytków u osób nadwrażliwych na ból, uczulonych na środki znieczulające, u pacjentów z wysokim poziomem lęku stomatologicznego oraz u kobiet w ciąży;
  • przy zabiegu usunięcia kamienia nazębnego;
  • przy leczeniu stanów zapalnych miazgi;
  • przy preparacji przed zabiegiem lakowania u dzieci;
  • przy naprawie wypełnień kompozytowych;
  • przed mocowaniem aparatów ortodontycznych, a także usuwaniem zamków ortodontycznych;
  • przed naprawą licówki.

Abrazja posiada szerokie zastosowanie oraz wiele zalet. Można ją stosować bez znieczulenia i co ważne, pacjenci po zabiegu nie odczuwają żadnej nadwrażliwości. Leczenie nie wymaga użycia wierteł, dzięki czemu opracowanie zęba odbywa się bez nacisków i wibracji, a przy tym jest minimalnie inwazyjne. Abrazja pozwala uzupełnić nawet kilka ubytków w tym samym czasie bez znieczulenia. Ważne jest również to, że nie ma ona negatywnego wpływu na zdrowe tkanki. Jest to świetna alternatywa dla pacjentów, u których użycie wierteł wzbudza lęk i panikę.

 
 
 
 

Komfort moich pacjentów i zaufanie do mnie, jako lekarza, jest moim zawodowym priorytetem, dlatego też staram się, aby metody leczenia zachowawczego były zawsze zindywidualizowane. Łączę moją wiedzę, doświadczenie i nowe technologie tak, aby każda Państwa wizyta w moim gabinecie mogła zakończyć się pięknym, naturalnie białym i zdrowym uśmiechem, zaś każda następna była tylko wizytą kontrolną.

Konsultacje

Masz pytania?

Umów się

na konsultacje

medyczną

ZADZWOŃ: +48 666 666 987 LUB NAPISZ: RECEPCJA@STOMATOLOGIATOMASZEWSKA.COM