Wybrałem Stomatologia Tomaszewska bo imponuje mi profesjonalne podejście. Zawsze miałem problem z dentystą gdyż nie czułem się tam komfortowo, a tutaj jest zawsze pozytywna atmosfera, dobra energia i w ogóle tu się już nie boje dentysty 😁

Zwycięzca 9 edycji Top Model Polska o naszym gabinecie

Nie wyobrażam sobie leczenia kanałowego u innego lekarza aniżeli p.dr. Iwonę! Pełen profesjonalizm, wiedza i i to coś, co sprawia, że pacjent czuje się przy lekarzu bezpiecznie:)Bardzo, bardzo polecam!!!

Pani dr uratowała mojego zęba, który jak myślałam nadaje się tylko do usunięcia. Leczenie było przeprowadzone bardzo profesjonalnie i choć nie obyło się bez bólu - spokój i bardzo miłe nastawienie Pani Iwony sprawiało, że czułam sie naprawde dobrze. Polecam!

Najlepsza klinika stomatologiczna. Pani doktor Tomaszewska to świetny specjalista. Uratowała moje zęby i dzięki niej mam teraz piękny uśmiech. Gorąco polecam!

Do Pani dr Tomaszewskiej trafiłam parę lat temu i od tamtej pory niezmiennie wracam, gdyż po różnych "przygodach" z zębami w innych miejscach w końcu znalazłam takie, do którego mam pełne zaufanie. Zawsze jestem informowana o leczeniu, jego przebiegu i skutkach i do tej pory wszystko przebiegało bardzo dobrze! 🙂 Świetne podejście do pacjenta i poczucie dobrej opieki, na pewno nie zmienię gabinetu.

Deveoper

Do Pani dr Tomaszewskiej wracam regularnie. Atmosfera gabinetu bardzo profesjonalna, ale i miła. Nawet najbardziej przestraszonego pacjenta potrafi uspokoić

Wybielanie

WYBIELANIE ZĘBÓW KRAKÓW

Piękny wygląd to nie tylko smukła sylwetka, gładka cera i idealnie dobrana fryzura, ale także zdrowy i śnieżnobiały uśmiech. Zadbane i olśniewająco białe zęby zawsze były i będą największym atutem człowieka. Nic więc dziwnego, że zwiększamy w tej dziedzinie swoją świadomość i korzystamy z zabiegów estetycznych po to, aby nasz uśmiech był pełen naturalnego blasku.

SKĄD BIORĄ SIĘ PRZEBARWIENIA?

Praktycznie codziennie spotykam się z problemem  przebarwień, które są pewnego rodzaju barierą psychiczną dla moich pacjentów. W takich przypadkach ważne jest wykrycie przyczyny ich powstawania, postawienie diagnozy i wybór odpowiedniego sposobu postępowania. Warto również pamiętać o tym, że wraz z upływem lat nasze zęby ciemnieją i tracą swój naturalny blask.

W stomatologii wyróżniamy dwa rodzaje przebarwień:

 • przebarwienia endogenne – mają charakter wewnątrzpochodny, najczęściej związany z przyjmowaniem zbyt dużej ilości fluoru – w trakcie rozwoju zębów – lub niektórych leków.
 • przebarwienia egzogenne – powstają na skutek działania czynników pochodzenia zewnętrznego, tj. nieodpowiednia dieta, zaniedbywanie higieny jamy ustnej oraz palenie papierosów, które powoduje odkładanie się na powierzchni zębów substancji smolistych. Przebarwienia egzogenne mogą być również spowodowane:
  • wcześniejszym leczeniem kanałowym;
  • obecnością próchnicy;
  • gromadzeniem się na zębach substancji przebarwiających, pochodzących z materiałów użytych przy leczeniu ubytków;
  • wrodzonym zaburzeniem w budowie szkliwa i zębiny;
  • chorobami ogólnoustrojowymi, tj. hiperbilirubinemia, wrodzona porfiria, cystowe zwłóknienie trzustki czy alkaptonuria.

Idealnie jest uśmiechać się tak często, jak to możliwe. Ta metoda nigdy nie zawodzi, a dodatkowo jest kluczem do zachowania pewności siebie.

KROK PIERWSZY – USUNIĘCIE NALOTU NAZĘBNEGO

W przypadku przebarwień egzogennych naloty usuwa się dwiema metodami:
 • skaling – profesjonalne usuwanie złogów kamienia z użyciem ręcznego lub ultradźwiękowego skalera stomatologicznego. Skaler ultradźwiękowy wywołuje zjawisko kawitacji, które z kolei powoduje rozbicie kamienia nazębnego. Z kolei skaler ręczny wymaga już użycia pewnej siły. Zabieg ten zazwyczaj jest wykonywany przed piaskowaniem.
 • piaskowanie – oczyszczanie tym sposobem odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, tzw. piaskarki, proszku oraz sprężonego powietrza, które wspólnie uderzając o powierzchnię zęba, rozbijają nalot. Prawidłowo wykonane piaskowanie jest w pełni bezpieczne, a niewielkie podrażnienia, które mogą wystąpić po zabiegu znikają po kilku godzinach.
Skaling i piaskowanie to zabiegi, które wzajemnie się uzupełniają. Najczęściej wykonuję je podczas jednej wizyty, ponieważ dopiero wspólnie dają najlepsze rezultaty.

KROK DRUGI – WYBIELANIE

WYBIELANIE ZĘBÓW ŻYWYCH

Istnieją dwa sposoby na wybielanie zębów żywych:
 • jednowizytowe wybielanie zębów silniejszym środkiem z użyciem lampy do wybielania lub bez jej użycia. Jest wykonywane silnym środkiem, dzięki czemu efekty widoczne są od razu;
 • stosowanie przez 2 tygodnie specjalnego żelu wybielającego o odpowiednim stężeniu w postaci nakładek zakładanych na noc. Jest to sposób tańszy od gabinetowego wybielania, ale mniej komfortowy dla Pacjenta.

W przypadku wybielania ważne jest, aby zostało ono przeprowadzone pod kontrolą stomatologa. Przed rozpoczęciem należy zrobić odpowiednie badania, gdyż po ich wykonaniu łatwiej będzie wybrać najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodę terapii. W przypadku gdy stwierdzona zostanie próchnica, konieczne jest jej uprzednie wyleczenie.

WYBIELANIE ZĘBA PO LECZENIU KANAŁOWYM

W przypadku zęba leczonego kanałowo należy określić, jakim materiałem został wypełniony kanał. Aby uniknąć powstawania przebarwień stosuje się gutaperkę, która jest uszczelniana materiałem na bazie żywicy syntetycznej. W przypadku innych wypełnień zaleca się ich usunięcie i zastąpienie – dopiero wtedy można rozpocząć wybielenie zęba.

Cały proces może trwać od 2 tygodni do nawet 3 miesięcy i polega na cotygodniowej wymianie materiału wybielającego, który jest założony do wnętrza zęba. Wybielanie zębów Kraków jest kontynuowane do momentu, gdy wybielany ząb stanie się nieco jaśniejszy od zęba jednoimiennego (np. jeśli wybielana jest „dwójka” to powinna ona mieć kolor zbliżony do „dwójki” strony przeciwnej, ponieważ zęby w obrębie łuku różnią się kolorami – np. kły, czyli „trójki” są naturalnie ciemniejsze od pozostałych zębów). Proces wybielania nie może trwać dłużej niż 3 miesiące. Jeśli nie zostanie zachowana ta zasada, zwiększy się ryzyko tzw. resorpcji (zaniku zęba). W takim wypadku ząb może zostać tak uszkodzony, że konieczne będzie jego usunięcie.

Gdy ząb zostanie już wybielony, zakłada się do niego specjalny preparat neutralizujący materiał wybielający, co pomoże zapobiec resorpcji. Ważne jest, aby wybielony ząb był kontrolowany w zaleconym przez lekarza okresie, w odpowiednich odstępach czasowych (w początkowym okresie wizyty powinny być częstsze).

Efekty procesu wybielania są trudne do przewidzenia. Jednak przyjmuje się, że mogą utrzymywać się od 6 miesięcy do kilku lat. W wyniku wybielania zębów, przez pewien czas zęby mogą być nadwrażliwe, ale ich odporność na uszkodzenia jest niezmieniona. Ważne jest, aby zaraz po wybielaniu unikać barwiących pokarmów i napoi. W tym okresie należy stosować tzw. białą dietę.

Konsultacje

Masz pytania?

Umów się

na konsultacje

medyczną

LUB NAPISZ:
666 666 987