Protetyk Kraków

Problem utraty zębów dotyka wiele osób niezależnie od wieku i może być spowodowany koniecznością ich usunięcia lub np. nieszczęśliwym wypadkiem. Na pozór niegroźna luka w uzębieniu może doprowadzić do niekorzystnych zmian, które w znacznym stopniu wpływają na kondycję pozostałych zębów. W takich przypadkach zalecam moim pacjentom leczenie protetyczne, dzięki któremu będą mogli zachować zdrowy, piękny uśmiech i nie narażą się na nieprzyjemne schorzenia.

Protetyka jako jedna z dziedzin stomatologii ma bogaty wachlarz możliwości, z których należy skorzystać, kiedy zajdzie potrzeba rehabilitacji i rekonstrukcji uzębienia. Celem takich zabiegów jest odtworzenie utraconych zębów – tak aby ich brak nie powodował zmian w budowie szczęki – oraz podtrzymanie kondycji zdrowego uzębienia. Terapię protetyczną u protetyka Kraków można porównać do rehabilitacji, dzięki której moi pacjenci mogą nadal cieszyć się zdrowym i idealnie wyglądającym uśmiechem.

Terapię protetyczną można porównać do rehabilitacji, dzięki której moi pacjenci mogą nadal cieszyć się zdrowym i idealnie wyglądającym uśmiechem.

DLACZEGO PROTETYKA JEST TAK WAŻNA I KONIECZNA?

Strukturę jamy ustnej, jej budowę i połączenia w niej funkcjonujące można porównać do konstrukcji budowlanej. Istotną rolę odgrywa spójność wszystkich elementów. Ważne jest, aby nie wystąpiły żadne zaburzenia. Jeśli fundament domu zostanie naruszony, budowla przestaje być solidna. W przypadku jamy ustnej jest podobnie. Nawet najmniejszy element, który wydawałby się nieistotny ma tak duże znaczenie, że jego utrata może powodować bardzo niekorzystne zmiany. Oznacza to, że brak chociażby jednego zęba w łuku zębowym, może pociągnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Niekompletność uzębienia może powodować następujące skutki:

Konsultacje

Masz pytania?

Umów się

na konsultacje

medyczną

LUB NAPISZ: