BEEFILL I BEEFILL PACK FIRMY VDW

Urządzenie do wypełniania kanałów płynną gutaperką – Beefill i Beefill Pack firmy VDW

Leczenie kanałowe jest skomplikowane i często złożone z kilku procesów. Warto, więc do przeprowadzenia zabiegu i zapewnienia jego pełnej skuteczności wykorzystać sprzęt naprawdę dobrej jakości. Właśiwe przygotowanie zęba i jego kanałów jest bardzo ważne, ale równie istotne jest także ich końcowe wypełnienie. Ze względu na to, jednym z zestawów urządzeń, które wybrałam do wypełniania kanałów płynną gutaperką podczas leczenia kanałowego są urządzenia Beefill i Beefill Pack firmy VDW.

Początkowe fazy leczenia kanałowego są często żmudne i pracochłonne, ale bardzo ważne w całej terapii. Natomiast długoczasowe zachowanie czystości kanału zależy od jego właściwego wypełnienia. Firma VDW oferuje urządzenia – trwale i szczelnie – wypełniające kanały płynną gutaperką, Beefill i Beefill Pack.

Ten kompletny zestaw do termoplastycznego wypełniania kanałów zębowych płynną gutaperką, odznacza się szybkością oraz higieniczną i precyzyjną pracą.

Beefill Pack to urządzenie do wypełniania wierzchołkowej części kanału (znajdującej się głęboko w kości) techniką downpack. Nagrzewa i zmiękcza ćwieki gutaperkowe przy użyciu gorącego pluggera. Służy on również do obcinania nadmiaru gutaperki. Technika kondensacji pionowej pozwala uzyskać trójwymiarowe wypełnienie kanału korzeniowego oraz gwarantuje wypełnienie korzeni bocznych. Ponadto w moim odczuciu nie ma realnych szans na złamanie korzenia, co sprawia, że urządzenie jest bardzo bezpieczne, a przy tym precyzyjne.

Drugim elementem zestawu jest Beefill. Urządzenie zostało skonstruowane tak, aby było w pełni funkcjonalne. Jest bardzo proste w obsłudze, ponieważ posiada zrozumiały panel sterujący i czytelny wyświetlacz. Panel pozwala w łatwy sposób zmieniać funkcje i programy w zależności od potrzeb i indywidualnych przypadków, a cała nawigacja odbywa się przy pomocy przycisków. Zapisywanie ustawień wykonywane jest przy użyciu dwóch przycisków programujących. Temperatura gutaperki oraz tempo jej podawania są ustalane i wyświetlane osobno na pulpicie urządzenia. Dzięki tym funkcjom praca przebiega płynniej, co pozwala zaoszczędzić czas Pacjentów. Tempo wstrzykiwania materiału wypełniającego sterowane jest przez specjalny mikrosilnik, zapewniając w ten sposób pełną kontrolę nad przebiegiem zabiegu.

MASZ PYTANIA? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ MEDYCZNA

ZADZWOŃ: +48 666 666 987
LUB
NAPISZ: RECEPCJA@STOMATOLOGIATOMASZEWSKA.COM