URZĄDZENIE ULTRADŹWIĘKOWE VDW ULTRA

Urządzenie ultradźwiękowe VDW Ultra firmy VDW

Leczenie kanałowe jest skomplikowaną i wymagającą procedurą – zarówno dla Pacjenta, jak i dla lekarza. Rozpoczynając terapię, nigdy nie wiadomo, jakie problemy wystąpią w tracie pracy. Istotne, więc jest właściwe przygotowanie, wiedza, doświadczenie stomatologa i odpowiedni sprzęt. Przy zabiegach endodontycznych wykonywane procedury usprawnia różnorodność instrumentów do leczenia kanałowego, skondensowanych w jeden funkcjonalny pakiet, tak jak jest to w przypadku urządzenia VDW Ultra.

Urządzenie ultradźwiękowe VDW Ultra firmy VDW to specjalistyczny endodontyczny unit z systemem wielu końcówek, odpowiednio dopasowanych do różnych przypadków. VDW Ultra to funkcjonalność i nieskomplikowana obsługa. VDW Ultra został przystosowany tak, aby zapewnić pełny pakiet niezbędnych narzędzi wykorzystywanych w czasie leczenia kanałowego, dlatego też posiada cztery tryby pracy, z których każdy ma inną funkcję w trakcie leczenia endodontycznego:

  • Tryb IRRI – służy do usuwania substancji mazistych oraz płukania zęba i kanałów;
  • Tryb CAVI – służy do opracowania zębiny nadając, na przykład, odpowiedni kształt ubytkowi, a dzięki wysyłanym falom ultradźwiękowym o małej częstotliwości, dochodzi do zjawiska kawitacji;
  • Tryb REDO – praca w tym trybie pozwala na dokładne, powtórne opracowanie zęba i usunięcie resztek substancji wypełniającej. Bardzo przydaje się w momencie, gdy dentysta musi podjąć leczenie kanałowe zęba, który już wcześniej był opracowywany podczas takiego zabiegu;
  • Tryb MAXI – jest niezbędny, gdy konieczne jest usunięcie metalowych ćwieków i wkładów. Moc urządzenia jest wtedy największa.

Pacjent może być zupełnie spokojny o zabieg przeprowadzany za pomocą tego narzędzia, gdyż dzięki opatentowanemu systemowi Auto-Balance-System zapewniona jest ciągła oraz automatyczna kontrola mocy. To sprawia, że wszystkie procedury są bezpieczne i dają optymalną efektywność. Ponadto VDW ULTRA wyposażono w równie pomocny system kontroli przepływu wody wraz z filtrem oraz w kilka wysokiej jakości końcówek ultradźwiękowych, jak również w pilniki endodontyczne. Różnorodność akcesoriów podczas leczenia kanałowego jest niezmiernie ważna, gdyż każdy ząb każdego Pacjenta jest inny (szczególnie struktura kanałów korzeniowych), dlatego też dopiero w trakcie leczenia okazuje się, jakie końcówki są konieczne do ich opracowania.

Dentyści cenią sobie to urządzenie za jego prostotę i szybką obsługę. Wygodna konstrukcja, lekka rękojeść, którą bez problemu można wyczyścić czy możliwość sterylizacji w autoklawie to bardzo dobre rozwiązania, stworzone z myślą o sprawnym przebiegu leczenia. Tryb pracy dopasowuje się przy użyciu pokrętła. Wbudowany jest również czytelny panel z oznaczonymi zakresami trybów pracy, włączanie i wyłączanie odbywa się za pomocą sterowania nożnego. Urządzenie jest w pełni bezpieczne i profesjonalne, świetnie sprawdza się podczas każdego zabiegu endodontycznego.

MASZ PYTANIA? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ MEDYCZNA

ZADZWOŃ: +48 666 666 987
LUB
NAPISZ: RECEPCJA@STOMATOLOGIATOMASZEWSKA.COM