POZOSTAŁA TECHNOLOGIA

Autoklaw SUN 12

Podczas zabiegów stomatologicznych wykorzystuje się liczne narzędzia dentystyczne. Jeżeli nie są one jednorazowego użytku, to po zastosowaniu wymagają bardzo dokładnej dezynfekcji i sterylizacji, ze względu na bezpieczeństwo i higienę przeprowadzanych zabiegów. Zwracam na to szczególną uwagę, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo moich Pacjentów jest dla mnie najważniejsze.

Obowiązkowym wyposażeniem każdego gabinetu jest urządzenie do sterylizacji – autoklaw. W urządzeniu zastosowano tzw. technikę „frakcjonowania próżni wstępnej”. Polega ona na całkowitym usunięciu powietrza, które uzyskuje się podczas sekwencji impulsów próżni i wstrzyknięć pary. Dzięki temu można sterylizować narzędzia wykonane z różnego rodzaju materiałów, bez względu na ich kształt. Najbardziej nadaje się on do sterylizacji długich i cienkich narzędzi, tj. igły, końcówki stomatologiczne, pilniki endodontyczne czy nożyczki. Sprawdza się więc idealnie każdego dnia ze względu na różnorodność wykonywanych w gabinecie zabiegów.

Autoklaw SUN 12 wyposażono w 4 automatyczne programy, które znacznie usprawniają pracę. Sterylizacja odbywa się przy temperaturze 121oC bądź 134oC – w zależności od rodzaju narzędzi.

Czas pracy urządzenia zależy od wybranego programu, ale plasuje się w granicach od 20 do 45 minut. Wszystkie parametry można znaleźć na czytelnym wyświetlaczu. Komora, w której odbywa się proces sterylizacji wykonana jest ze stali kwasoodpornej, natomiast drzwi posiadają elektryczną, automatyczną blokadę, co zapewnia bezpieczeństwo podczas jego pracy. Jest to bardzo bezpieczne i praktyczne urządzenie.

Autoklaw SUN 12 charakteryzuje się intuicyjną i prostą obsługą. Jest to niezawodny sprzęt posiadający wymagane atesty i dopuszczenia.

Końcówki stomatologiczne i turbiny W&H Synea

Firma W&H od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu producentów końcówek stomatologicznych. Oferuje bogatą gamę różnego rodzaju końcówek oraz turbin, przystosowanych do rozmaitych zabiegów. Dzięki perfekcyjnemu wykonaniu są wybierane przez wielu dentystów w renomowanych gabinetach stomatologicznych.  Kątnice i turbiny firmy W&H  zaprojektowano i skonstruowano tak, aby odznaczały się trwałością i funkcjonalnością.

Kątnice i prostnice linii Synea  cechuje ergonomia i funkcjonalność oraz precyzja. Wszystko to gwarantuje m.in. powłoka wykonana ze stali nierdzewnej, która ułatwia czyszczenie oraz zapewnia wszechstronną ochronę, dzięki czemu można liczyć na bezpieczeństwo i higienę pracy. Kątnice zostały również wyposażone w specjalne oświetlenie (25 000 luxów) polepszające komfort i precyzję pracy. Narzędzia są stosunkowo lekkie, posiadają doskonałą przyczepność, jak również optymalny profil uchwytu monoblok. Odpowiednio przystosowano je do sterylizacji oraz termodezynfekcji.

Dodatkową zaletą serii Synea są bardzo skuteczne spraye (>50ml/min) zapewniające idealne chłodzenie zęba zabezpieczając go przed nadmierną temperaturą, a co za tym idzie przed martwicą miazgi i wynikającą z tego koniecznością leczenia kanałowego.

Ceramiczne łożyska kulkowe i innowacyjna technologia przekładni umożliwia cichszą pracę urządzenia i daje Pacjentom bardziej komfortowe warunki redukując do minimum nieprzyjemny odgłos pracy wierteł.

Bezdotykowa lampa operacyjna VENUS LED

Kompleksowość narzędzi stomatologicznych odgrywa bardzo ważną rolę w gabinecie. Unit Stern Weber S220 TR Hybrid posiada nowoczesną i bezdotykową lampę operacyjną VENUS LED, która jako składowa cześć unitu posiada idealnie dobrane parametry. Zapewnia oświetlenie odpowiedniej powierzchni, na której przeprowadzany jest zabieg, a ponadto emitowane przez nią światło ma odpowiednią barwę, nieodbiegającą znacznie od barwy naturalnego światła dziennego.

Włączanie i wyłączanie lampy odbywa się bezdotykowo, co  znacznie usprawnia proces leczenia, który można prowadzić w czystszym gabinecie.

Mobilna głowica lampy jest ruchoma w trzech płaszczyznach, co umożliwia jej dowolne ustawienie w zależności od potrzeb i poziomu skomplikowania zabiegu. Regulacja intensywności światła odbywa się bardzo płynnie w zakresie od 3 do 50 tys. LUX.

Parametry, sposób sterowania i odpowiednio przemyślana konstrukcja lampy VENUS LED sprawia, że jest ona nieocenioną pomocą podczas zabiegów.

Urządzenie do wypełniania kanałów płynną gutaperką Maillefer Calamus Dual

Urządzenie do szczelnego i szybkiego wypełnienia kanałów korzeniowych, jakim jest Maillefer Calamus Dual, to narzędzie, którego nie może zabraknąć w gabinecie stomatologicznym, w którym wykonywane są specjalistyczne zabiegi leczenia kanałowego. Urządzenie do wypełniania kanałów Maillefer Calamus Dual pozwala na indywidualny dobór ustawień w zależności od potrzeb zabiegu i przyzwyczajeń lekarza. To jedno urządzenie łączy w sobie funkcję dwóch: urządzenia do wypełniania wierzchołkowej części kanału techniką downpack oraz urządzenia do wypełniania pozostałej części kanału płynną gutaperką.

Maillefer Calamus Dual wyposażone jest w przejrzysty wyświetlacz oraz przyciski sterujące, dzięki czemu jego obsługa jest intuicyjna. Prosta budowa zapewnia łatwe czyszczenie całości urządzenia i jego poszczególnych elementów.

Pierwszym elementem urządzenia Maillefer Calamus Dual jest plugger termiczny. Wykorzystywany jest do rozgrzewania i uplastyczniania gutaperki w ostatnich 5-7mm kanału korzeniowego. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej wielkości ćwieka gutaperkowego, idealnie dopasowanego do kanału korzeniowego. Umożliwi to szczelne wypełnienie kanału bez nadmiernego przepchnięcia materiału do kości otaczającej ząb.

Kolejnym elementem urządzenia jest rodzaj strzykawki „wstrzykującej” gorącą gutaperkę do pozostałej części kanału korzeniowego. Nad właściwym przepływem substancji wypełniającej czuwa mikrosilnik. Zapewnia on odpowiednią prędkość przepływu oraz ilość gutaperki, którą należy zastosować do konkretnego przypadku. Urządzenie podgrzewa „nabój” z materiałem do wypełniania kanałów (gutaperką) do odpowiedniej temperatury. Jeden wkład wystarcza do wypełnienia od 4 do 6 kanałów.

Odpowiednio zaprojektowana i wykonana rękojeść z nabojem zapewnia lekarzowi wygodę i precyzję. Jej dopasowany kształt i długość pozwalają na pracę pod dowolnym kątem. Rękojeść nie posiada zbędnych elementów, które ograniczałyby pole widzenia. Ponadto producent wbudował w nią specjalne okienko, w którym widoczny jest poziom zużycia wkładu z gutaperką.

Dodatkowo do urządzenia Maillefer Calamus Dual można zastosować końcówkę sprawdzającą żywotność miazgi co pozwala dokładnie zdiagnozować stan zęba przed rozpoczęciem leczenia.

Mieszalnik do mas Pentamix 3 firmy 3M ESPE

Pentamix 3 wyprodukowany przez firmę 3M ESPE to urządzenie mieszające i dozujące masy wyciskowe w systemie Penta. Masa o odpowiedniej strukturze uzyskiwana podczas mieszania w urządzeniu jest przeznaczona do wykonywania precyzyjnych wycisków techniką jedno- i dwuwarstwową. Precyzyjne masy wyciskowe mają zastosowanie w procesie wykonywania prac protetycznych takich jak: wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe, korony, mosty, licówki czy nadbudowy (korony i mosty) wsparte na implantach.

Pentamix 3 miesza oraz dozuje jednorodną i przede wszystkim zupełnie pozbawioną pęcherzyków powietrza masę, dzięki której Pacjenci mogą liczyć na wysokiej jakości uzupełnienie protetyczne, które jest bardzo dobrze dopasowane do warunków jamy ustnej. Pentamix 3 jest przeznaczony do mieszania mas polieterowych, addycyjnych mas silikonowych oraz zamienników mas alginatowych, dostępnych w ofercie firmy 3M ESPE.

Wśród dentystów urządzenie to cenione jest nie tylko za precyzję, ale także za szybkość. Pozwala przyspieszyć zabieg, w pełni wykorzystać czas pracy masą, jak również zmniejszyć stres – lekarza i asysty – związany z pośpiechem. Cały zabieg dzięki temu mija w spokojnej, przyjaznej atmosferze, co również jest istotne z perspektywy Pacjenta.

Dużą zaletą urządzenia Pentamix 3 jest szybka i łatwa obsługa. Do rozpoczęcia jego pracy konieczne jest wciśnięcie tylko jednego przycisku, który dostosowano zarówno do osób prawo-, jak i leworęcznych. Również wymiana pojemników i końcówek mieszających jest bardzo prosta i wygodna. Ponadto urządzenie posiada specjalny wskaźnik, który informuje lekarza o ilości pozostałej masy w urządzeniu.

Mikromotor endodontyczny Silver Reciproc firmy VDW

W procesie leczenia kanałowego konieczne jest opracowanie ścian kanałów korzeniowych tak, aby usunąć zainfekowane tkanki oraz umożliwić szczelne wypełnienie kanału. Do opracowywania kanałów korzeniowych służą pilniki ręczne i maszynowe. Zaletą pilników ręcznych jest ich mniejszy koszt (w skrajnych przypadkach nawet ponad 10-krotnie niższy niż pilników maszynowych). Ponadto, pracując pilnikami ręcznymi unika się kosztu zakupu mikrosilnika endodontycznego. Minusem pilników ręcznych jest wolniejsza praca oraz w niektórych przypadkach mniejsza elastyczność narzędzia, co przekłada się na większe ryzyko jego złamania oraz możliwość nieprawidłowego opracowania kanału korzeniowego (np. ryzyko wytworzenia tzw. stopnia lub perforacji z przetarcia).

Narzędzia maszynowe umożliwiają wielokrotnie szybszą pracę jednocześnie idealnie dostosowując się do krzywizny kanału. Minusem jest jednak duży koszt samych pilników jak i urządzenia, które umożliwia ich pracę. Takie urządzenie nazywa się mikromotorem lub mikrosilnikiem endodontycznym.

Mikrosilnik VDW Silver Reciproc pozwala na szybkie i bardzo precyzyjne opracowanie kanałów zębowych. Umożliwia pracę zarówno całą gamą systemów wielopilnikowych jak i systemami jednopilnikowymi, takimi jak system Reciproc firmy VDW i Wave One firmy Maillefer. Odpowiednio przystosowane narzędzia tych systemów, wykonane ze stopu niklowo-tytanowego, zapewniają dokładne, maszynowe opracowanie kanałów korzeniowych przy wykorzystaniu wyłącznie jednego pilnika. Precyzja, z jaką oczyszczane są w ten sposób kanały, pozwala na zastosowanie wypełnienia gutaperką na zimno lub gorąco, co usprawnia proces leczenia.

Wszystkie pilniki stosowane z mikrosilnikiem wykonane z materiału NiTi są elastyczne i bardzo wytrzymałe i z łatwością dopasowują się do kształtu kanałów. Pilniki zastosowane w systemie Reciproc i Wave One to instrumenty jednorazowego użytku. Sterylnie pakowane narzędzia po opracowaniu kanałów jednego pacjenta muszą zostać wyrzucone, gdyż nie ma możliwości ich sterylizacji. Bez wątpienia decyduje to o wygodzie oraz bezpieczeństwie i higienie.

System Reciproc i Wave One zastosowany w mikromotorze endodontycznym VDW Silver niesie wiele zalet i korzyści dla Pacjenta oraz dla stomatologa wykonującego zabieg. Przede wszystkim stosowane procedury wymagają minimalnego wstępnego opracowywania kanałów pilnikiem ręcznym, dzięki czemu oszczędzamy czas. Oszczędzamy czas również dlatego, że dzięki jednorazowemu użyciu pilnika nie jest wymagane jego czyszczenie, dezynfekcja i sterylizacja, w związku z czym nie występuje ryzyko zakażenia, a prawdopodobieństwo złamania pilnika jest znikome.

Mikromotor endodontyczny Silver Reciproc firmy VDW został zaprojektowany z myślą o wszystkich Pacjentach, dlatego też możliwe jest zastosowanie różnych systemów pilników, w zależności od wielkości i poziomu skomplikowania budowy kanałów korzeniowych zęba. Sam system Reciproc składa się z trzech pilników: uniwersalnego, który sprawdza się w większości przypadków i jest koloru czerwonego, a jego oznakowanie to R25. Dla kanałów średnio-szerokich, których wstępne opracowanie zaczęto narzędziami ręcznymi ISO 20 stosuje się pilnik R40 w kolorze czarnym, natomiast przy kanałach szerokich, gdy rozpoczęto od pracy narzędziami ręcznymi ISO 30, używany jest żółty pilnik R50.

Zastosowanie takich rozwiązań jak praca z funkcją ruchu oscylacyjnego – która minimalizuje ryzyko złamania instrumentu – czy jednorazowość narzędzi sprawiło, że mikromotor endodontyczny VDW Silver Reciproc jest jednym z najbezpieczniejszych urządzeń wykorzystywanych podczas leczenia endodontycznego.

Piaskarka Prophy-Mate NEO firmy NSK

Stworzona przez specjalistów pracujących dla potężnego japońskiego koncernu NSK Nakanishi, produkującego końcówki stomatologiczne, piaskarka Prophy-Mate NEO to połączenie funkcjonalności i azjatyckiego stylu. O wygodzie życia decyduje przede wszystkim jej nietuzinkowy kształt, którym dopasowuje się do dłoni lekarza oraz lekkość wykonania. Najnowsza technologia i odpowiednio dobrane systemy czyszczące sprawiają, że jest to idealne narzędzie do usuwania nalotów i wstępnego polerowania zębów.

Urządzenie działa na bazie specjalnego systemu zapewniającego wysoki poziom piaskowania, czyli usuwania nalotów i osadów z powierzchni zębów. Wewnątrz pojemnika na proszek umiejscowiono dwie dysze wyrzucające powietrze pod ciśnieniem. W tym czasie środkowa dysza zasysa piasek. Działanie takiego systemu umożliwia uzyskanie stabilnego i precyzyjnego strumienia, dającego pożądany efekt czyszczący.

Dla piaskarki Prophy-Mate NEO nie istnieją przeszkody w dotarciu do trudnodostępnych miejsc, gdyż jej kształt, długość, kąt i zakrzywienie dyszy oraz odpowiednio dobrane złącza przy dyszy i końcówce, pozwalają na oczyszczenie każdej powierzchni zęba. Można więc śmiało powiedzieć, że jest w pełni skuteczna podczas piaskowania łatwo i trudno dostępnych miejsc.

Piaskarka jest prosta w obsłudze oraz w konserwacji. Bez problemu można rozmontować jej poszczególne elementy i poddać czyszczeniu. Pojemnik na proszek, po usunięciu z niego pokrywy, można sterylizować w autoklawie w temperaturze 135oC, zapewniając tym samym pełną higienę przeprowadzanego zabiegu.

Usuwanie osadów, przebarwień czy likwidacja płytki nazębnej przy użyciu piaskarki Prophy-Mate NEO stało się łatwiejsze i bardziej przyjazne zarówno dla lekarza, jak i Pacjentów, a efekty pracy są bez wątpienia zadawalające dla obu stron.

Wstrząsarka do cementów kapsułkowanych Silver Mix

Cementy kapsułkowe stosowane są w wielu procedurach. Najczęściej są to cementy glasjonomerowe stosowane pomiędzy wizytami lub po zakończeniu leczenia kanałowego. Ponadto stosowane są chemoutwardzalne lub dualne cementy służące do osadzania wkładów koronowo-korzeniowych w kanale zęba. Do ich mieszania niezbędna jest odpowiednia wstrząsarka. W gabinecie TOMASZEWSKA STOMATOLOGIA stosowana jest wstrząsarka Silver Mix. Urządzenie to jest bardzo poręczne ze względu na małe rozmiary i stosunkowo niewielką wagę – 3,7 kg.

Wstrząsarka jest jednym z łatwiejszych w obsłudze urządzeń stomatologicznych. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, co ułatwia jej czyszczenie. Ponadto jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także wyposażona w automatyczną blokadę na wypadek podniesienia pokrywy w trakcie pracy, dzięki czemu jest zupełnie bezpieczna. W ciągu jednej minuty wykonuje 4300 cykli mieszania.

Ultradźwiękowy skaler piezoelektryczny Cefla SC A3

Skaling pomaga usunąć złogi kamienia nazębnego. Można go wykonać za pomocą ręcznych bądź mechanicznych, ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Większość dentystów preferuje jednak urządzenia ultradźwiękowe. Skaler generuje drgania z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Przyłożenie jego drgającej końcówki do powierzchni zęba powoduje rozbijanie kamienia, dzięki czemu można go z łatwością usunąć wypłukując wodą.

Doskonale rozumiem moich Pacjentów, którzy decydują się na skaling przy pomocy skalera, ponieważ w każdym zabiegu stomatologicznym liczy się, między innymi, skuteczność oraz komfort. Zakres zastosowania ultradźwiękowego skalera piezoelektrycznego Cefla SC A3 to przede wszystkim zabiegi usuwania kamienia nazębnego oraz redukcja różnego rodzaju osadów zlokalizowanych na zębie, jak osad tytoniowy, osad po herbacie bądź kawie.

Prawidłowo stosowany skaler SC A3 nie narusza struktury tkanek miękkich. W konsekwencji może być wykorzystywany do profilaktyki lub leczenia chorób dziąseł. Może być również stosowany w leczeniu kanałowym.

Skaler piezoelektryczny Cefla SC A3 jest w pełni skuteczny oraz bezpieczny. Kontrolę nad jego pracą sprawuje zaawansowana elektronika, która reguluje amplitudę drgań za pomocą sygnału sprzężenia zwrotnego tak, aby żadne parametry nie zostały przekroczone i nie naraziły Pacjenta na dyskomfort. Urządzenie inteligentnie dobiera w miarę potrzeb moc, z jaką drgania oddziałują na powierzchnię zęba, dzięki czemu nie dochodzi do nagrzania się rękojeści i końcówki skalera, co w przypadku skalerów zdarza się relatywnie często i wymaga specjalnego chłodzenia.

Skaler bez problemu można zdemontować w celu czyszczenia bądź konserwacji poszczególnych części. Nie ma też przeciwskazań co do jego sterylizacji w autoklawie. Niezmiernie ważnym udogodnieniem w pracy tego przyrządu jest pierścień LED, skutecznie oświetlający przestrzeń, na której wykonywany jest zabieg. W ten sposób proces leczenia przebiega sprawniej i pod większą kontrolą stomatologa.

MASZ PYTANIA? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ MEDYCZNA

ZADZWOŃ: +48 666 666 987
LUB
NAPISZ: RECEPCJA@STOMATOLOGIATOMASZEWSKA.COM