MIKROSKOP ZEISS OPMI PICO

Mikroskop ZEISS OPMI PICO

Do zapewnienia optymalnego powiększenia obrazu i stabilności podczas pracy, w stomatologii wykorzystuje się różnego rodzaju mikroskopy. Urządzenia takie umożliwiają wykonywanie zabiegów pod odpowiednio dobranym powiększeniem oraz oświetleniem.zeiss_opmi_pico

W światowej czołówce najlepszych mikroskopów stosowanych w gabinetach stomatologicznych jest sprzęt marki Carl Zeiss. Jednym z nowoczesnych mikroskopów dopasowanych do potrzeb stomatologicznych jest ZEISS OPMI PICO. Został zaprojektowany i stworzony przez specjalistów w dziedzinie profesjonalnej optyki. Carl Zeiss posiada międzynarodową renomę w dziedzinie najnowszych technologii i od kilkudziesięciu lat oferuje sprzęt bardzo dobrej jakości, czego przykładem może być mikroskop ZEISS OPMI PICO.

ZEISS OPMI PICO zaprojektowany został z myślą o dentystach oraz ich pacjentach. Dzięki precyzyjnemu przetwarzaniu obrazu o odpowiednim kontraście i jasności jest nieocenioną pomocą podczas większości zabiegów stomatologicznych, a szczególnie w trakcie leczenia kanałowego. Narzędzie zostało wyposażone w szereg elementów i funkcji, które mają usprawnić pracę stomatologa oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Odpowiednio dobrana konstrukcja pozwala na przeprowadzanie zabiegów w wyprostowanej pozycji, co jest istotne podczas wielogodzinnej pracy lekarza.

ZEISS OPMI PICO posiada m.in. płynną regulację natężenia oświetlenia, uchylny tubus w zakresie 180°, 5 stopniowy zmieniacz powiększeń czy mikroregulację ostrości.

Stosowany w gabinecie TOMASZEWSKA STOMATOLOGIA mikroskop wyposażony jest w oświetlenie diodowe LED, które daje światło bardzo zbliżone do światła dziennego. Co ważne, nie ma możliwości poparzenia się rozgrzanymi elementami, nie tylko przez dentystę, ale również przez Pacjenta. Ponadto, dzięki umiejscowieniu pokrętła do zmiany natężenia światła tuż nad tubusem, lekarz ma całkowitą kontrolę nad oświetleniem – może je regulować, włączyć bądź wyłączyć w dowolnym momencie. Już samo podniesienie głowicy powoduje automatyczne wyłączenie światła.

W mikroskopie dostępne jest również światło żółte, które jest dostosowane do pracy z kompozytowymi materiałami do wypełnień. Zastosowanie żółtego światła zapobiega przedwczesnej polimeryzacji (czyli związaniu) materiału wypełniającego umożliwiając tym samym spokojną pracę materiałem i odbudowę prawidłowego kształtu zęba.

Największą nowością technologiczną jest możliwość zintegrowania głowicy mikroskopu z kamerą video. Pozwala to na wykonanie pełnej dokumentacji zabiegu, a dodatkowo nie utrudnia jego przeprowadzania, gdyż wszystkie elementy składowe kamery są umiejscowione wewnątrz głowicy mikroskopu.

Mikroskop ZEISS OPMI PICO to przede wszystkim niewiarygodnie precyzyjne urządzenie, które można wykorzystać w niemal każdym zabiegu. Usprawnia pracę dentysty, umożliwiając mu przeprowadzenie zabiegu w niewymuszonej pozycji, gdyż mikroskop dzięki swojej budowie i zastosowanym tubusom jest tak skonstruowany, aby lekarz mógł cały zabieg przeprowadzić w wygodnej, wyprostowanej pozycji, co z kolei ma bezpośredni wpływ na poziom leczenia.

MASZ PYTANIA? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ MEDYCZNA

ZADZWOŃ: +48 666 666 987
LUB
NAPISZ: RECEPCJA@STOMATOLOGIATOMASZEWSKA.COM